تاریخ انتشار : شنبه 20 آذر 1400 - 15:47
50 بازدید
کد خبر : 158931

دستگاه اطلاعاتی خط مقدم مقابله با تهدیدات دشمنان و بدخواهان نظام است

دستگاه اطلاعاتی خط مقدم مقابله با تهدیدات دشمنان و بدخواهان نظام است

وزارت اطلاعات به واقع در طی دوران فعالیت خود کارنامه قابل قبول و درخشانی را در صیانت و دفاع از حریم انقلاب در حوزه های مختلف امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ارائه کرده است. به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مدیرکل اطلاعات استان ایلام در یادداشت ارسالی به دفتر این خبرگزاری، ضمن تبیین اهمیت امنیت به

وزارت اطلاعات به واقع در طی دوران فعالیت خود کارنامه قابل قبول و درخشانی را در صیانت و دفاع از حریم انقلاب در حوزه های مختلف امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مدیرکل اطلاعات استان ایلام در یادداشت ارسالی به دفتر این خبرگزاری، ضمن تبیین اهمیت امنیت به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی توسعه، خلاصه برخی از اقدامات این اداره‌ی کل را  در سال ۱۳۹۷  تشریح کرد.

فرا رسیدن اعیاد شعبان به ویژه میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت ولی‌عصر ارواحنا فداه را به محضر مردم ولایتمدار استان تبریک عرض می‌کنم .

همانگونه که مستحضرید ایام منتهی به نیمه شعبان به نام هفته سرباز گمنام مزین شده و این افتخار بزرگی برای بنده و همکارانم در مجموعه وزارت اطلاعات هست که همواره مورد عنایت و دعای خیر ملت شریف و قدرشناس و  همچنین مورد عنایت رهبری فرزانه انقلاب و مسؤلین نظام بوده و هست .

وزارت اطلاعات به عنوان یک نهاد برآمده از متن انقلاب همواره نقش بی‌بدیل و محوری در خنثی‌سازی و مقابله با توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی داشته و به دلیل ماهیت پنهان و نوع مأموریت‌های ذاتی این مجموعه بخش زیادی از این اقدامات و فعالیت‌ها عموماً اطلاع‌رسانی عمومی نمی‌شود. به همین دلیل نام‌گذاری این هفته به نام سرباز گمنام، فرصت مغتنمی است برای بیان برخی از اقدامات و فعالیت‌ها در یک نمای کلی، آن هم با هدف آشنایی بیشتر مردم با وظائف این مجموعه و تعامل و شناخت بیشتر و  بهتر مردم انقلابی و حماسه‌ساز با دستگاه اطلاعاتی؛

موضوع امنیت به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی توسعه همیشه مورد توجه مردم؛ نخبگان و حاکمیت ها بوده و هست. در واقع تحقق توسعه پایدار بدون شک در سایه امنیت پایدار شکل خواهد گرفت و بدون وجود امنیت نمی‌توان در مسیر پیشرفت و توسعه گام برداشت. این موضوع زمانی اهمیت مضاعف و بیشتری پیدا می کند که میزان تهدیدات بالقوه و بالفعل بیشتری متوجه کشور و ملت باشد و از طرفی آن ملت آرمان‌ها و اهداف بلند و جهان‌شمولی را در فرا روی خود ترسیم کرده باشید. جمهوری اسلامی که با شعار استقلال آزادی و جمهوری اسلامی پای به عرصه وجود گذاشت از همان ابتدا با معادلات و رویکردهای استکبار جهانی جهت سلطه بر جهان عملاً به مبارزه برخواست و همین امر باعث شد از همان بدو شکل‌گیری تا کنون مورد تهاجم و تهدید همه جانبه قدرت‌های استعماری به ویژه آمریکا و همپیمانانش در ابعاد نظامی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی  قرار گیرد .

تحمیل جنگ تمام عیار ۸ ساله از طریق تحریک و تجهیز همسایه غربی یعنی عراق آن هم در ابتدای  شکل‌گیری انقلاب نوپای اسلامی، سوء استفاده از عوامل وابسته داخلی از جمله منافقین و گروهک های ضد انقلاب در به خاک و خون کشیدن مردم و انجام ترورهای متعدد با تقدیم بیش از ۱۷ هزار شهید ترور، تحریم های مکرر و  دامنه‌دار اقتصادی از گذشته تا‌کنون، تهدیدات فرهنگی همه جانبه تنها بخشی از تهاجم تمام عیار دشمنان در طی این ۴۰ سال عمر انقلاب بوده است. نگاهی‌گذرا به این حجم از تهدیدات به خوبی بیانگر عظمت و قدرت انقلاب اسلامی در مقابله با این تهدیدات و نقش بی بدیل مردم به عنوان ارکان اصلی قدرت، حماسه و مقاومت و همچنین جانفشانی نیروهای انقلاب در مجموعه سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی و مجموعه وزارت اطلاعات را در برهه‌های مختلف به روشنی نشان می‌دهد .

بر این اساس وزارت اطلاعات به دلیل نوع ساختار و مأموریت‌های تخصصی و اطلاعاتی از یک جایگاه خطیر و حیاتی درمواجهه و مقابله با انواع تهدیدات در عرصه‌های اطلاعاتی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی برخوردار است. گستردگی مأموریت‌ها و حوزه‌های فعالیت از یک سو و تنوع و تزاید تهدیدات و تهاجمات بی‌وقفه دشمنان از سوی دیگر، همچنین افزایش سطح توقع مسؤلین نظام و انتظارات به حق مردم شریف و قدرشناس از دستگاه اطلاعاتی به عنوان خط مقدم مقابله با تهدیدات برای هماوردی و مقابله با دسیسه‌ها و توطئه‌های متعدد بدخواهان همه و همه حساسیت و اهمیت کار و  لزوم انجام دقیق مأموریت‌ها در مجموعه وزارت اطلاعات را دو چندان ساخته است .

وزارت اطلاعات به واقع در طی دوران فعالیت خود کارنامه قابل قبول و درخشانی را در صیانت و دفاع از حریم انقلاب در حوزه های مختلف امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ارائه کرده است تا جایی که به گواه مسؤلان عالی کشور به ویژه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله) توانسته است اعتماد مستحکمی را نسبت به خود در بین مردم و مسؤلین ایجاد کند .

خنثی سازی عملیات‌های متعدد تروریستی گروهک های ضدانقلاب مختلف، مقابله با نفوذ سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی دشمن، مقابله بی‌امان با جریانات ضد فرهنگی و ترویج‌کنندگان واگرایی قومی و مذهبی، کشف و ضربه به باندهای قاچاق مواد مخدر و سلاح، کشف و مقابله با جرائم کلان اقتصادی به ویژه اقدامات گسترده در جریان قاچاق دلار و سکه، کالا و احشام، برخورد با مفسدین اقتصادی، اطلاع رسانی دقیق و به موقع به مسؤلین، صیانت از دستگاههای اجرایی و محیط های حساس و همکاری و تعامل با همه دستگاههای مدیریتی کلان،نمایندگان مجلس، نظامی، امنیتی و قضایی مهم‌ترین رویکردهای وزارت اطلاعات در تأمین امنیت پایدار محسوب می‌شود .

استان ایلام به عنوان یکی از استان‌های مرزی، طولانی‌ترین مرز خشکی را در کشور با کشور همسایه یعنی عراق با ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک دارد. فعالیت سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه در جدار مرز و حوادث امنیتی کشور عراق به ویژه فعالیت گروهک تروریستی داعش، همچنین، وجود دروازه عتبات عالیات به عنوان پرترددترین مرز زمینی کشور و حماسه بزرگ اربعین که هر ساله مردم عاشق اهل البیت سلام الله علیهم استان ایلام افتخار میزبانی از زائرین اباعبدالله (ع) را برعهده دارد در کنار برخورداری از منابع خدادادی در حوزه کشاورزی و دامداری و گردشگری و معادن مختلف و زیرساخت های انرژی از جمله نفت و گاز در استان با تولید روزانه بالغ بر ۲۲۰ هزار بشکه نفت خام و صنایع پتروشیمی و نهایتاً حجم صادرات کالا به کشور عراق از طریق گمرک بین‌المللی مهران، ویژگی هایی است که استان ایلام را یکی از استان های مهم و تأثیرگذار در کشور در ابعاد مختلف محسوب کرده است. لذا تأمین امنیت پایدار در این استان یکی از ضروری ترین و حیاتی ترین اهداف و دستاوردهای نظام هست که به لطف خدا و تلاش همه دستگاههای مسؤل در حال حاضر استان ایلام یکی از امن‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود .

در راستای تحقق امنیت پایدار در استان ایلام اداره کل اطلاعات استان با همکاری سایر دستگاها اقدامات متعددی در حوزه های مختلف از جمله مبارزه با مفاسد اقتصادی، تامین امنیت مرزها، مبارزه با قاچاق کالا، سلاح و مهمات و قاچاق دام، مقابله با گروهک‌ها و جریانات معاند و ضد انقلاب، ،مقابله با فعالیت فرق و جریانات انحرافی در استان، شناسایی آسیب‌های اجتماعی، کمک به تامین امنیت مراسم اربعین حسینی (ع) در استان و … را در دستور کار خود قرار داده و به لطف خدا، توانسته با اقدامات شبانه‌روزی و همکاری سایر نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و قضایی، ضریب امنیتی بالایی را در استان ایجاد نماید.

 خلاصه برخی از اقدامات اداره کل اطلاعات استان ایلام در سال ۹۷ :

– رصد فعالیت سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای معاند و شناسایی عناصر وابسته به این سرویس‌ها

– شناسایی عناصر وابسته به جریان بعثی تکفیری داعش در عراق و مقابله جدی با ورود عناصر تروریست جریانات تکفیری و معاند به کشور

– شناسایی کانون‌ها و افراد وابسته به جریانات معاند و گروهک‌های ضد انقلاب  و مقابله با فعالیت و اقدامات خرابکارنه این جریانات و برخورد با برخی عوامل و توجیه و هدایت  افراد ناآگاه که از طُرق مختلف (فضای مجازی و حقیقی) به آنها وصل شده بودند .

– مقابله با قاچاق سلاح، احشام، کالا و مواد مخدر، برقراری امنیت در پایانه و بازارچه مرزی مهران، برقراری امنیت در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی(ع)، مقابله با ورود و خروج غیر قانونی از مرز و … از جمله اقدامات اداره کل در مرزهای استان با کشور عراق در سال گذشته با همکاری اعضای جامعه اطلاعاتی و شورای تأمین استان بوده است.

–   مقابله جدی با رشد نِحله‌ها و جریانات انحرافی نوظهور از اقداماتی است که در سال گذشته در دستور کار اداره کل اطلاعات استان قرار داشته و اقدامات مقابله‌ای متعددی در این راستا صورت گرفته و به منظور تنویر افکار عمومی این اداره کل اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی مختلفی در سطح استان و شهرستان ها نموده است .

– در حوزه اقتصادی اقدامات دامنه‌داری از جمله انجام کیس‌های متعدد مبارزه با مفاسد اقتصادی، قاچاق کالا، ارز و  ضربه به باندهای قاچاق احشام ، قاچاق سلاح و مهمات، ، آرد، سوخت ، دارو، فولاد  ، کود شیمیایی و … انجام گرفته است .

– مقابله با احتکار و کم‌فروشی کالاهای مصرفی و مورد نیاز مردم استان نیز از جمله اقدامات اداره کل اطلاعات استان که با مسئول سازی دستگاههای ذیربط و کمک به آنها از جمله دستگاه قضایی، سازمان صمت، سازمان تعزیرات حکومتی و … در سال گذشته بوده است .

– کیس‌های متعددی در حوزه مقابله با ارتشاء و کارچاق کنی، پولشویی و فرار مالیاتی توسط اداره کل اطلاعات استان ایلام با دستور قضایی و یا در مواردی با همکاری سایر اعضای جامعه اطلاعاتی استان ایلام انجام گرفته است .

– ممانعت از واگذاری غیرمجاز و غیر قانونی اراضی ملی و کشاورزی و زمین خواری،  به افراد فاقد صلاحیت نیز از جمله اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال گذشته بوده است .

–   پیشگیری و مدیریت بحران‌ها و نارضایتی‌های اقتصادی در استان با همکاری اعضای جامعه اطلاعاتی و شورای تأمین

– در حوزه آسیب‌های اجتماعی اداره کل اطلاعات استان با عنایت به اهمیت و ضرورت توجه به رویکرد پیشگیری از  آسیب‌های اجتماعی به عنوان عوامل زمینه‌ساز مخاطرات امنیتی ضمن رصد و پایش تهدیدات و آسیب ها در این حوزه با آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به مسؤلین استانی و کشوری اقدام به  برگزاری جلسات کارشناسی با حضورمسئولین دستگاه‌های اجرایی مربوطه در حوزه های مختلف از جمله خودکشی، اعتیاد، طلاق، قتل و نزاع دسته جمعی، حاشیه‌نشینی   و … تلاش نموده ضمن مسؤل‌سازی دستگاه‌ها به ویژه از طریق کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تعیین شده با ارائه راهکارهای کارشناسی در جهت کاهش این آسیب ها گام های مؤثری را بردارد .

-‌وزارت اطلاعات به عنوان نهاد برآمده از متن انقلاب نقش مهم و بی بدیلی در مقابله با تهدیدات امنیتی و اطلاعاتی روز افزون و همه جانبه دشمن در طی دوران شکل گیری تا کنون ایفا نموده است.  یکی از وظائف و اقدامات وزارت اطلاعات به عنوان دستگاه اصلی و مادر اطلاعات در کشور طی سال های اخیر نقش مهم  و حیاتی ایجاد همگرایی و هم افزایی دستگاههای نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی بوده است .

– بر این اساس اداره کل اطلاعات استان با برگزاری جلسات و نشست های متعدد در قالب جلسات جامعه اطلاعاتی نقش مهم و موثری در ایجاد همگرایی و هم افزایی بین دستگاهها در راستای مقابله با تهدیدات امنیتی و اطلاعاتی در استان ایفا نموده است. در حال حاضر تعامل سازنده و روابط مستحکم و همکاری صمیمانه‌ای بین دستگاههای مربوطه ایجاد شده وامنیت پایدار قابل قبولی را در استان علیرغم وجود تهدیدات امنیتی متعدد و شرایط مرزی بودن استان شاهد هستیم .

– اقدامات صیانتی و توجیهی لازم در دستگاههای مختلف اجرایی با استفاده از پتانسیل دستگاههای نظارتی از جمله سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه با هدف کاهش مشکلات و معضلات اقتصادی و  همچنین تحقق اهداف توسعه، تولید و اشتغال پایدار در استان از دیگر اقدامات این اداره کل بوده است .

امیدواریم انشاالله با مشارکت بیشترمردم عزیز استان و تلاش همه دستگاهها شاهد بر طرف شدن مشکلات پیش رو، توسعه و تداوم امنیت پایدار و پیشرفت و آبادانی در جای جای میهن عزیز اسلامی از جمله استان مرزی ایلام باشیم .منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

htthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtthtt